سه شنبه ٠٨ فروردين ١٣٩٦
صفحه اصلي > مرکز مطالعات راهبردی 

در دنیای امروزی کسب و کارکه شرکتها و سازمانها برای جلب رضایت ذینفعان در فضای رقابتی  فعالیت می نمایند، بهره گیری از سیستمهای مدیریت به عنوان ابزاری موثر در جهت نیل به این هدف کمک بسزایی  می نماید .

شرکت پتروشیمی فجر پس از آغاز بهره برداری با اخذ گواهینامه های سیستمهای مدیریت کیفیت ISO 9001  ،  مدیریت زیست محیطی

 ISO 14001  و مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 در سال 1383 کوشش و تلاش نموده است که بتواند با بهره گیری از این استانداردها ، فضای کسب و کار خود را بهبود بخشد .

در سال 1390 با استقرار سیستم مدیریت انرژی  مبتنی بر استاندارد ISO50001  و رعایت الزامات این استاندارد ، الگو  و بهینه سازی مصرف بعنوان راهبرد در مدیریت هزینه سازمان استقرار نماید.

در سال 1388 فصل جدیدی از کسب و کار پتروشیمی فجر آغاز گردید و مدیریت استراتژی به عنوان راهبرد کلان در دستور کار واحدهای پتروشیمی فجر قرار گرفت . در سال 1389 کتابچه استراتژی پتروشیمی فجر با ویرایش 01 بر اساس نگاه به اسناد بالا دستی مانند برنامه 5 ساله توسعه ، افق 1404 ایران برنامه های توسعه ای وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تدوین و جهت اطلاع و اجرا در سطح کلان سازمان ابلاغ گردید و در طی سالها بارها مورد بازنگری قرار گرفت و در نهایت در سال 1393 پس از شکل گیری هلدینگ خلیج فارس مجدداً با نگاه به برنامه و اهداف شرکت مادر تخصصی مورد بازنگری قرار گرفت و در این مرحله کلیه ارکان جهت ساز که شامل چشم انداز ، مأموریت و ارزشهای سازمانی مورد بازنگری و ویرایش قرار گرفت .

  

در سال 1389 اولین جشنواره تعالی صنعت پتروشیمی با هدف ارتقاء سطح دانش و بهره وری و فضای رقابتی سالم که سازمانها می توانند با بهره گیری از مدل EFQM در مسیر تعالی و ایجاد بستر و فرهنگ مناسب جهت رشد و ارتقاء سازمان قدم بردارند ، در شرکت ملی صنایع پتروشیمی طرح ریزی و در مرحله اجرا قرارگرفت .شرکت پتروشیمی فجر نیز همانند  سایر شرکتهای زیر مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این فرآیند شرکت نمود و توانست در سال 1389 با گواهی اهتمام به تعالی در این مسیر حرکت خود را آغاز نماید .

در سال 1390 با تشکیل کارگروههای تعالی و بهبود که شامل کارگروه رهبری ، منابع انسانی ، تأمین کنندگان و شرکاء ، مالی ، زیرساخت ، دانش و فن آوری ، مسئولیتهای اجتماعی با نگاه تخصصی به مبحث تعالی و بهبود حرکت نماید و در پنجمین جشنواره تعالی صنعت پتروشیمی موفق به اخذ گواهینامه 5 ستاره از این جشنواره گردد .

در سال 1393 جهت بهبود بخشیدن به فرآیندهای کسب و کار سازمانی و ایجاد یکپارچگی بین سیستمهای نوین مدیریت ، تعالی سازمانی ، مدیریت استراتژی " مرکز مطالعات و برنامه ریزی راهبردی " با ادغام واحدهای تضمین کیفیت و برنامه ریزی و کنترل و به دستور مدیریت ارشد سازمان ایجاد گردید و رئیس تضمین کیفیت با حفظ سمت به عنوان رئیس  مرکز به سازمان معرفی گردید .

این مرکز علاوه بر وظائف حوزه های فوق به عنوان یک رصدخانه که با نگاه به عوامل تأثیرگذار به کسب و کار ( عوامل درون و برون سازمان )که می توانند فضای کسب و کار سازمان را تحت اشعاع قرار دهند  ، شناسایی  و در راستای اهداف سازمان برنامه های مدون تدوین نمایند.

وظایفی که از سوی مدیریت ارشد سازمان به این مرکز محول گردیده است به شرح ذیل می باشد :

1.        شناسایی کلیه عوامل تأثیرگذار بر کسب و کار سازمان

2.       تدوین استراتژی های مناسب

3.       تعریف و تدوین  اهداف و برنامه ها

4.       پایش و کنترل اهداف و برنامه ها

5.       ایجاد یکپارچگی بین نظام مدیریت استراتژیک و سیستمهای مدیریت و تعالی سازمانی

6.       ایجاد بستر مناسب فضای کسب و کار

7.       ارائه آموزش های مرتبط  با موضوعات مدیریت استراتژیک و ایجاد ادبیات مشترک در موضوعات استراتژیک برای کلیه سطوح سازمان

 

مرکز مطالعات و برنامه ریزی رهبردی

 

اطلاعات تماس
ایران - استان خوزستان - بندر امام خمینی(ره)
منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سایت 2 صندوق پستی 117
061-52171118
061-52171118
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سايت جديد پتروشيمي فجر چيست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
بازدید این صفحه : 14253
بازدید امروز : 473
کل بازدید : 2115138
بازدیدکنندگان آنلاين : 7
زمان بازدید : 0/3800
Copyright © 2010 Fajrco.com - All rights reserved.